Denizyolu Taşımacılığı

Sektöre Genel Bakış

Denizyolu taşımacılığı kıtalararası taşımacılık alanında yapılan en yaygın taşımacılık modeli olarak ön plana çıkmaktadır ve iki temel taşıma modeli üzerine kurulmuştur.

Bu taşıma modellerini TRAMP ve LINER taşımacılık kategorisi altında inceleyebiliriz.

TRAMP taşımacılık modelinde belirli bir zaman aralığı içerisinde olmayan yüke sahip olan iki liman arasında gerçekleştirilen bir taşıma modelidir. Konu taşımacılık modelinde esas alınan ürüne özel çözümler geliştirerek geminin tamamına ya da büyük bir bölümüne ürünün yüklenmesi ve malzemenin tek seferde taşınabilmesi amaçlanmıştır.

Başlıca ham petrol,yeraltı madenleri,kereste,kömür gibi ürün grupları çoğunlukta TRAMP taşımacılık yöntemi ile sevk edilmektedir.

Liner taşımacılık modelinde ise ürünlerin konteynerin tamamını doldurduğu birinci taşıma modeline FCL ( Full Container Load ), paylaşımlı olarak yüklemenin kapladığı yer kadar olan taşıma modeline ise  LCL ( Less Container Load ) taşımacılık denmektedir.

Bu taşımacılık metodunda ise önceden belirlenmiş gemilerin programları dahilinde aktarmalı ya da direkt olarak gerçekleştirdikleri seferlerine uygun zaman dilimleri içerisinde yükleme yapılabilmesi amaçlanmıştır.Rekabet ve maliyet unsurlarının en yüksek seviyede olduğu dünya ticaret piyasasında ülkelerin dış ticaret hacminin çok büyük bir kısmı konteynerler aracılığı ile gerçekleşmektedir

Rekabet Avantajları

Avantajlı spot fiyatları ve kontratlı navlun imkanı elde edebilirsiniz.

Düzenli raporlama ve yükleme takibi ile ürünlerin sevki dahilinde gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Gelişmiş acenta ağı sayesinde limandan limana ve kapıdan kapıya hizmetinin yanı sıra, gümrükleme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Sektörde öncü armatör grupları ile yapmış olduğu işbirlikleri sayesinde tramp taşıma modelinde yükünüze uygun gemi seferlerini organize edebilir ve maliyetlerinizi optimize edebilirsiniz.

  • İhracat
  • İthalat

Süreç Nasıl İşler?

Ekibimiz ile iletişime geçip, sevk etmek istediğiniz ürün ve detaylar hakkında bilgi topluyoruz.

Sizlerden aldığımız bilgi ile beraber size özel fiyat teklifimiz ve taşıma seçeneklerini size sunup onayınızı alıyoruz.

Gemi programı ve rezervasyon detayları ile beraber gümrükleme sürecini başlatıyor ve gemiye yükleme organizasyonunu kapsayan tüm operasyonel süreçlerde yükünüzü takip ediyoruz.

Gelişmiş raporlama seçeneğimiz ile birlikte sizlere anlık ve güncel bilgiler aktararak, varışa kadar geçen süreçlerde sizler birlikte oluyoruz.

Neden Biz?

TBH Lojistik olarak ,işletmenizin kobi,e-ticaret ya da çok uluslu firma olmasından doğacak avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundururarak , butik hizmet anlayışımızı sizler için sürdürülebilir rekabet avantajlarını çeviriyoruz.

Şeffaflık İlkesi
Şeffaflık İlkesi

Ürünleriniz için gerçekleştireceğiniz gönderilerinize şeffaflık ilkesi alternatif fiyat tekllifleri oluşturmak.

İzlenebilirlik
İzlenebilirlik

Sevkiyatın anlık takibi ve gelişmeleri kapsamlı şekilde raporlamak.

Kargo Güvenliği
Kargo Güvenliği

Müşteri taleplerine istinaden ek navlun sigortası oluşturup kar ama gütmeden hizmet sağlamak

Key Benifits

Eğer uzun dönemli gönderileriniz olacaksa sizler için sözleşme yapmak fiyatlandırma ve araç tedariği konusunda sizlere avantaj sağlayacaktır.

Size ileteceğimiz referans numarasıyla birlikte mail üzerinden uzman ekiplerimiz düzenli raporlama yapacaktır.

Gerçekleştirmiş olduğum rezervasyon talebini iptal edebilir miyim?

ilgili departmanımıza sizlere vermiş olduğumuz referans numarasını bildirerek planlanan kalkıştan en geç 2 gün önce iptal mailini iletebilirsiniz.

Request a Free Quote

    FrangibleFast DeliveryInsuredPackaging
    KVKK text I have read and I approve