Depolama

Sektöre Genel Bakış

Lojistik sektöründe olduğu kadar , ticaretin ve hayatın hemen hemen tüm alanında aktif rol oynayan depolama kavramı,genel olarak ürünlerin geçici ya da uzun süreli muhafaza edildiği alanlar olarak tanımlanabilir. Forklift gibi iş makinalarının kullanımında büyük önem arz eden bu alanlar sektörümüz için en önemli konuma sahip bir hizmet kolu olarak ön plana çıkmaktadır.

Taşımacılık ve lojistik alanında ise depolama, belirli lokasyonlardan gelmekte olan ürünlerin yahut kargoların, teslim alınarak belirlenen süre zarfı boyunca muhafaza edilmesi ve daha sonra gideceği lokasyona gönderilmek üzere hazırlanmasıdır.

Söz konusu muhafaza süresinin çok kısa süreli olmadığı durumlarda rol oynayan depolama hizmeti ürün yahut kargoların ne kadar süre muhazafa edileceği ile doğru orantılı olarak çeşitlere ayrılmaktadır.

Rekabet Avantajları

Depo çeşitlerini ürünün hava ile temasına ve yapısına göre değişecek şekilde çeşitlendirilebilir ancak genel olarak açık,kapalı ve soğuk hava depoları olarak üç ayna başlığa ayrılmaktadır.

Açık hava depoları , ürünlerin hava ile temasının tam olarak sağlandığı ve çatısı bulunmayan türde alanlara verilen isimdir. Bu depolama hizmeti kapsamında geri dönüşüm ürünleri,mermer,tuğla atık ya da hursa yığınları örnek gösterilebilir.

Kaplı hava depolarında ise amaç ürünlerin hava ile olan temasını kesmektir. Bu alanların kendine özel sıcaklık ve aydınlatma sistemleri olduğu için hava sirkülasyonunu tesis içerisinde sağlayabilmektedirler. bu sayede ise ürünleri sıcaklık,nem ve ışık temaslarını kontrol altına alarak muhafaza edilmesi gereken tüm ürün gruplarına hizmet verilebilir.

Soğuk hava depoları ise adı üzere soğukluk sağlanması amacıyla oluşturulmuş kapalı alanlardır. Temel amacı ise içerisine yerleştirilecek olan malzeme ya da ürünlerin transfer sırasında herhangi bir bozulmaya uğramamasıdır. Özellikle gıda ve ilaç sektörlerinde başlıca olmak üzere kullanılmaktadır.

Depolama hizmetlerimizden yararlanmak isteyen müşterilerimizin bizlerle iletişime geçerek ihtiyacı olduğu ürün grubunu tanıtarak , tahsis edilmesini istediği alan hakkında fiyat ve şartlar için detaylı bilgi alabilirler.

Nasıl Çalışıyoruz

Şöyle düşünebilirsiniz , büyük bir geminin limana yanaşması için geçecek zamanı, küçük bir geminin yanaşabileceği hızdaki alternatiflerle sizlere sunmak için çalışıyoruz. Düzenli gönderileriniz, anlık spot talepleriniz ya da taşıma ihaleleriniz için sunacağımız servis alternatiflerimizde bu hızı yakalayabilmek için gümrükleme hizmetini ekledik.

Neden Biz?

TBH Lojistik olarak ,işletmenizin kobi,e-ticaret ya da çok uluslu firma olmasından doğacak avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundururarak , butik hizmet anlayışımızı sizler için sürdürülebilir rekabet avantajlarını çeviriyoruz.

Şeffaflık İlkesi
Şeffaflık İlkesi

Ürünleriniz için gerçekleştireceğiniz gönderilerinize şeffaflık ilkesi alternatif fiyat tekllifleri oluşturmak.

İzlenebilirlik
İzlenebilirlik

Sevkiyatın anlık takibi ve gelişmeleri kapsamlı şekilde raporlamak.

Kargo Güvenliği
Kargo Güvenliği

Müşteri taleplerine istinaden ek navlun sigortası oluşturup kar ama gütmeden hizmet sağlamak

Key Benifits

Eğer uzun dönemli gönderileriniz olacaksa sizler için sözleşme yapmak fiyatlandırma ve araç tedariği konusunda sizlere avantaj sağlayacaktır.

Size ileteceğimiz referans numarasıyla birlikte mail üzerinden uzman ekiplerimiz düzenli raporlama yapacaktır.

Gerçekleştirmiş olduğum rezervasyon talebini iptal edebilir miyim?

ilgili departmanımıza sizlere vermiş olduğumuz referans numarasını bildirerek planlanan kalkıştan en geç 2 gün önce iptal mailini iletebilirsiniz.

Request a Free Quote

    FrangibleFast DeliveryInsuredPackaging
    KVKK text I have read and I approve